Kutsika suvekool Tallinnas

Kustiga rabas

Kohe esimesel õhtul käisime kalli sõbrannaga Pääsküla rabas. Kus seal oli alles orhideesid! 

Ma pole 10+ aastat Tallinnas suviti veetnud rohkem kui kaks päeva järjest, kuid nüüd olen terve nädalal. Hanna ja Helena tantsivad tantsupeol, ise võtan osa laulupeost ja Musta Kogu võtsin ka kaasa. Sotsialiseerimise eesmärgil.

Ja hästi tegin, sest mõne päevaga on mu totust maakast saanud päris viisakasti käituv linnakoer. Esimesel päeval oli ta üllatunud kõige üle – nii palju autosid, igasugused lõhnad, tundmatud objektid, hääled, inimesed, aedades lõugavad koerad, rihma otsas rebivad koerad, kurjad koerad, viisakad koerad, ootamatult ilmuvad inimesed, jalgratturid, jooksjad jne. Kõike vaja vahtida ja püüda järele tormata.

Kusti Nõmmel

Harjutame püsivust üksi…

Kaia ja Kusti

..ja koos uue sõbra Kaiaga. Kaia on Alaska malamuut ja pärit meie juurest. 

Kusti restoranis

Koerte kaasasolek ei sega ometi restoraniõhtut. Nemad magavad laua all, hoomanid ajavad juttu. Pärast “kohustuslik” pilt. 

Ta õpib aga väga kiiresti. Kolm päeva hiljem ei huvita Kustit möödasõitvad autod ja jalgrattad enam sugugi, jooksjad pole samuti olulised ning ka pargis aeg-ajalt ilmuvad inimesed ei pane enam karva turri ajama ja paari jämehäälset haugatust tegema. Ta ei märkagi neid ning samuti ei torma igat väikest last kohe suurest rõõmust ümber jooksma. Teda saab ka rihma otsast lahti lasta ja ta kuulab sõna täpselt sama hästi, kui läheduses pole ärritajaid. Mõnus!

Kusti mängib

Selline nuustik on suursnautser enne juuksuriskäiku. Pärast pilte pole (veel), sest loom kukkus põhimõtteliselt jala pealt väsimusest ümber:)

Kusti käis esimest korda elus koertejuuksuris, oma kasvataja juures. Kasvataja Olja võlus minu nuustiku šikiks härrasmeheks ja andis mulle kuhjaga praktilisi nõuandeid, kuidas härrasmehelikku välimust koduski hoida. Mul on nii hea meel, et Kustil on nii tore kasvataja.

See koer on puhas rõõm. Olime ju minu ema juures külas ja ta pidas ennast üleval eeskujulikult. Ei mingit lõhkumist ega lärmamist. Alumised naabrid ütlesid, et nad ei kuulegi majas koera. Kuna oli ette näha, et kutsikas peab saama tunde üksi kodus hakkama (nii 7-8 tundi), siis tegelikult olin valmis kõigeks – et mind ootavad loigud, junnid, näritud raamatud ja lõhutud mööbel. Ei midagi sellist! Mitte kordagi. Loom kulutas ilmselt üksi olles aega lihtsalt sihipäraselt – magamiseks.

 

 

 

4 kommentaari so far »

 1. 1

  yxkb said,

  https://eestinaine.delfi.ee/ajakirjalood/kolm-last-lapsendanud-vanemad-nad-justkui-sundisid-meie-pere-juba-toimivasse-susteemi?id=86618089
  Lugesin seda sinu tehtud intervjuud. Väga hästi kokku pandud lugu!

  Aga koer on sul väga ilus!

 2. 2

  Gea said,

  Nii tore oli Kustiga tutvuda ja Sind ka näha. Kui Kaia teile hoidu tuleb, võite kaaluda kahe toakoera pidamist 😀

 3. 3

  Kaur said,

  Hah, ma just mõtlesin, et kas on seesama Kaia 🙂
  Toredat pidu ja suve kõigile!

 4. 4

  Kriss said,

  yxkb, aitäh! Seda lugu oli väga-väga tore teha:)


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: