Vabatahtlikud abilised: Cris ja Simone Itaaliast

Cris ja Simone iseseisvalt koertega metsas. 

Juba kaks nädalat on meie elamises kõlanud itaalia ja inglise keel. Nimelt on meil abiks vabatahtlikud Itaaliast – Cris ja Simone. Leidsime nad Workaway keskkonna kaudu, kus hostina väljas oleme.

Cris ja Simone leidsid meid üsna juhuslikult ja nii nagu nemad on meie jaoks esimesed vabatahtlikud, oleme me nende jaoks ka esimene koht, kus niimoodi elada-töötada. Tegelikult tahtsid nad minna Alaskale kelgukoeri kantseldama, aga otsisid Workawayst otsisõnaga “alaska malamuut” ja nii nad meile Ahunapallu sattusidki. Tavaelus on Simone matemaatika- ja füüsikaõpetaja ning Cris turvaspetsialist.

Päevad on lennanud ja täna asuvad nad juba tagasi (või edasi) teele. Meie aga oleme väga tänulikud abi eest. Päris mitu projekti, mis olid kinni meie kroonilise ajapuuduse taga, said tänu neile tehtud. Näiteks kõrvalhoone korrektne elektrifitseerimine, mis seni seisis lihtviisiliselt kaevetööde taga.

Koeri rakendamas

Nad tulid eesmärgiga töötada koertega ja seda said nad teha küll ja veel alates koertele vee ette vedamisest ja nende kammimisest kuni nende treenimiseni rakendis. Selle viimasega mu hing küll veidi värises, kui poisid iseseisvalt kahe rakendiga metsa suundusid. Aga kõik läks hästi – mets helises nagu Itaalia ooper nende lõbusatest hõigetest.

Kokkuvõttes olid äärmiselt toredad nädalad. Oleme väga palju saanud teada Itaaliast ja pidanud maha pikki vestlusi kõikvõimalikel teemadel alates ajaloost ja poliitikast kuni looduskaitseni välja. Oleme saanud neilt häid ideid ja mõtteainet. Tutvustanud kõvasti meie Eesti elu ja tavasid. Näidanud ümbrust, õpetanud neid seeni korjama ja natuke marju tundma. Pakkunud meie toitu ja ümbruskonna parimaid palasid. Loodetavasti jääme ka edaspidi suhtlema:)

Kurvi läbimine

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: