Läksin kooli

Jep! Olen septembrist taas õpilane üle ma-ei-tea-mitme aasta.

Olen päris mitu aastat mõelnud ja ringi vaadanud, et peaks midagi õppima. Inimesel võiks ju olla ometi ka mingi amet, eks! Sest eks neid ameteid ole olnud ja pabereid on ka mõni, aga need on kuidagi nagu…..aegunud või nii. Ma ei hakka vist õpetama lastele klaverit või töötama kontsertmeistrina või sekretär-masinakirjutajana. Turundusalal pole ka päevagi töötanud ja väheusutav, et hakkangi. Ettevõtja olen aga ka ilma paberita.

Vaatasin igasuguseid koole, kutsekaid ja ülikoole ning kõikvõimalikke erialasid. Ahh, nii palju on huvitavaid asju, mida tahaks õppida:) Lõpliku otsuse tegin ikka suhteliselt hetkega. Käisin aasta alguses Luua Metsanduskoolis lugu tegemas ning kuidagi võlus see paik. Nii jäingi nende tegemisi jälgima ja kui nad kuulutasid välja, et võetakse õpilase matkajuhi õppesse, tegin kohe sisseastumistaotluse. Programm tundub tore ja mingil määral matkajuhina ma ju juba tegutsen.

Osutus, et matkajuhiks tahtjaid on palju. Konkurss lausa kolm inimest kohale. Sisseastumiseks oli vaja kirjutada essee ja teha test. Põhimõttelisel mõlemad läksid metsa. Essee oli täielik hülgemöla ja testi vastuseid enamikus ei teadnud. Ehk et koju jõudes tõmbasin koolile juba mõttes kriipsu peale, sest olin täiesti kindel, et sisse ei saanud.

Aga suur oli üllatus, kui 3 päeva hiljem saabus teade, et kinnitage SAISis õppimatulek. Nii ma siis nüüd olengi Luua Metsanduskooli õpilane. Ja esimese päeva tunniplaan näeb välja nii: 1. Sissejuhatav tund 2. Seeneretk (kaasa kummikud). Mis võiks olla toredam, ah?!

Hiljem: Teate, see koolivärk ongi täiesti tore. Mul on jumalast ägedad kursakaaslased. Koolis on tunduvad kõik tingimused vinksvonks ehk et ühikas on mõnus, voodi kannatab magada, toit on sööklas hea, õpilaspilet tehti ühe päevaga (jee, Elronis saan odavalt sõita) ja loengud…..esimese päeva korjasime hommikul metsas seeni, päeva teise poole määrasime ja panime üles seenenäituse. Teisel päeval kuulasime Vahur Sepa loomalugusid ja Aino Mölderi puulugusid. Võidki kuulama jääda! Igatahes, mulle see Luua värk täitsa meeldib jah:)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: