Eriolukorras pole enam midagi erilist

Tõesti! Oleme nüüd 6 nädalat kodus istunud. Istuma on loomulikult suhteline mõte, sest vähemalt minu jaoks on eriolukord küll igatepidi tavaolukorrast intensiivsem “istumine”.

Kui kodusistumine algas, mõtlesin nii nagu paljud, et oh – kus nüüd jõuab alles palju ära teha seda, milleks pole tavapäraselt aega. Sest enam pole ju seltsielu ega tööasjus ringisõitmist. Arvasin, et jõuan lugeda raamatuid, jõuan koristada, kaevata, meisterdada, klaverit mängida, treenida kõiki koeri, matkata iga päev jne. Tuhkagi! Reaalsus on hoopis midagi muud.

Tegelikult olen ma endiselt ajahädas. Hädavaevalt jõuan end kursis hoida laste õppimiseasjadega. Uskumatult keeruline on olnud korraldada kogu selle koduõppe masinavärgi toimimist. Aga muidu – trennidega pole alustanud, maa on kaevamata, kuurid koristamata, koer endiselt totuke jne. Kirjatööga on nii hästi, et märkamatult olen kaotanud nädalavahetused. Kuigi mõned projektid kukkusid kohe eriolukorra alguses ära või lükkusid edasi, täitus neist vabaks jäänud aeg kohe uute töödega. Mõnus:)

Matkavärgiga on asjad stopi peal. Lõin kanuud lille, panime üles kodulehekülje ja FB saidi. Üritame igal võimalusel luua pildimaterjali mõlema jaoks. Testime erinevaid marsruute ja mina otsin mõnusaid marja-seenekohti, et alustada esimesel võimalusel retkedega. Ootan kannatamatult marjaaja algust. Võimalus kanuutada on ka välja kuulutatud, kuid inimesed on nii ära hirmutatud. Vaesekesed ei julge isegi perekonniti kanuuga sõitma tulla.

Hirmutamisest. Aina enam loen FBst muidu mõistlike inimeste seisukohti, kuidasmoodi kõik peaksid käima maskidega või muidu…. No ma ei tea. Mismoodi see higine lapakas peaks kedagi kaitsma? Kui ma olen haige, siis ma ju nagunii välja ei lähe. Tundub, et oleme koroonavärgiga jõudnud sinnamaale, et valitsus kasutab seda ära rahvamasside kontrollimiseks. Hirmu all hoidmine on suurepärane võimalus seda teha.

Mõni peseb kodus piimapakke ja desinfitseerib leivakotte. Me pole selle peale tulnudki, samuti käime ikka vajadusel poes, sest ei ole maainimesel võimalik omale Selvereid ja Maximaid koju kutsuda.

Kui eriolukorra alguses üritasin uudiseid jälgida, siis ammu enam ei viitsi. Mu mõõt sai täis, kui lugesin lugu sellest, kuidas 99-aastane suri koroonaga. Või kuidas märtsis suri Eestis 1405 inimest ja neist 5 koroonadiagnoosiga. Oeh. Ja me oleme kõik pannud stopi peale.

Olen unfriendinud hüsteerikutest FB tuttavad, kes iga päev kirjutavad postitusi, kuidas neile keegi liiga lähedale tuli. Aina rohkem meeldivad mulle nende pragmaatikute arvamused, kes leiavad, et me oleme vindi üle keeranud.

 

 

 

 

 

 

8 kommentaari so far »

 1. 1

  Leenu said,

  Hea on lugeda, et teisedki mõtlevad nii nagu mina. 100%. Kahjuks on osa mu pereliikmetestki ajupestud.

 2. 2

  […] Tomi juurest, kohaliku kaudu. Samal ajal Maasektoris. […]

 3. 3

  Marge said,

  Ma elan Soomes ja püüan nii Eesti kui Soome kui muu ilma uudiseid lugeda. Eestis ja Soomes ja Eestis piirati inimeste käimisi ja tulemus on tõesti nii, et a la suri 99 aastane inimene koroona tõttu, noh siin on ka 50-60 aastased surnud, aga see pole mu jutu point. Tahtsin öelda, mulle tundub, et just nende piirangute tõttu olemegi nii heas seisus. Nt Rootsi ei seadnud piire ohverdab sisuliselt oma vanurid. Või Belgia, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia, kuidas nende “lähisuhtlejate” hulgas see viirus on levinud, sest õigel ajal polnud piiranguid. Aga piimapakke ei desinfitseeri ma ka:) ja halvad uudised müüvad alati hästi ja kahjuks on neil oma mõju

 4. 4

  _kaur_ said,

  Mina heameelega tuleks kanuuga sõitma. Aga te olete vist hirmus kaugel lõunas? Ma sel reedel käisin ühe lapsega süstaga Keila jõel, olen igal kevadel süstamatkal käinud, viimased kaks aastat lastega suvel paaripäevasel kanuumatkal. Nii et huvi on mul päriselt olemas. Kus teid Facebookis leida võib…?

 5. 5

  Kriss said,

  Kaur, kaugus on väga suhteline ja sõltub, kust vaadata. Tartule oleme me vägagi lähedal:) FB on https://www.facebook.com/naturetoursestonia/ ja kodukas http://www.naturetoursestonia.com/

 6. 6

  _kaur_ said,

  Aitäh kontaktide eest.
  trip.ee’s on värske ja ametlik “reklaami ennast siin” teema.
  Pange end kirja 🙂

  https://trip.ee/foorum/uldfoorum/ueleskutse-eesti-turismiettevotjatele-reklaami-ennast-tasuta

 7. 7

  Kriss said,

  Aitäh tähelepanu juhtimast:)

 8. 8

  _kaur_ said,

  Kanuuga sõitmas käisime, suisa kaks korda, aga kodu lähedal Valgejõel. Teisel korral tegin sõpradele ka ajupesu ja võtsime koguni 4 kanuud. Kõik olid nii rahul. See on imeline võimalus – näha maailma veepinnalt ja rahulikult kulgedes… Jäälindu nägime ka 🙂


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: