Mis värk on maasektoriga?

_mg_8368

See blogi on lugu maasektorist, elust maal. Blogi esimesed 10 aastat räägib Savilöövi talust, mida oli meil rõõm kõpitseda ja elus hoida peaaegu 20 aastat.

Elu läheb aga edasi, asjad muutuvad ja Savilöövi talu on nüüd uute toredate omanike käes. Ta jääb ometi märgiliseks minu jaoks, sest just Savilöövi suvedega jõudis minuni veendumus, et Tallinnast tuleb ära kolida päriselt, mitte ainult igal kevadel.

Niisiis ei saa ma maasektorita. Maal on tore elada. Eriti, kui su ümber on lõputud metsad, inimtühjad sood. Kui võid jooksurajal kohtuda karuga ja ärgata öösel selle peale, et akna taga karjub ilves. Kui ööd on pimedad ja taevas tähti täis. Kui on ruumi, vaikust ja kui mets algab otse akna tagant.

Ma kirjutan siin blogis läbisegi igasugutest asjadest. Sellest, kuidas me ehitame meie Tartumaa kodus. Sellest, kuidas me süüa teeme. Kuidas midagi kasvatame. Ümbruskonna toredatest paikadest. Ümberhulkumisest ja korilusest. Suurtest metsadest ja elust nende keskel. Kelgukoertest ja nendega sõitmisest. Maalastest ja niisama mõtetest. Mõnikord ka muredest ja probleemidest, aga mitte üleliia palju.

Blogi asukatest niipalju, et perenaine teeb ajakirjaniku- ja toimetajatööd, kaksikud Hanna ja Helena on tublid koolilapsed.

Minuga saab kontakti aadressil kristinatraks@gmail.com. Kui sa oled mingitpidi ümbruskonna inimene, tahad minuga lähemalt tuttavaks saada või on sul hoopis mõni (kirja)tööalane mõte, siis kirjuta mulle julgelt – ma ei ole kuri:)

Kommentaarid ja arvamused on alati teretulnud. Head lugemist!

PS. See siin on minu virtuaalne kodu, mis tähendab, et siin ollakse viisakas ja austatakse kodu omanikku. Kõik siin leiduvad pildid kuuluvad selle koha omanikule ja nende minu loata kasutamine on keelatud. Kõik siin avaldatud mõtted on sügavalt subjektiivsed ning objektiivsust ei maksa siit otsida.

3 kommentaari so far »

 1. 1

  Gerli said,

  Tere! Mind hakkas huvitama, kas Teie talu oli see punkt, kus on Ussimägi ja palju rästikuid? Nimelt mul on üht rästikut tarvis (pikk jutt, et hetkel seletada, milleks) ja mul pole olnud piisavalt õnne, et välja selgitada, kust neid tõenäoliselt leida võiks. Postimehest lugesin 2005 aasta artiklit, et Savilöövi talus neid palju leiduvat. Kui see on õige koht, siis kas tänavu ka neid seal hulgub? Ja kui ei ole õige koht, siis tänan tähelepanu eest ja vabandust pika möla pärast : D

  Gerli

 2. 2

  Kriss said,

  Heip,
  olen ka kuulnud miskist Savilöövist, kus pidi rästikutest kubisema, aga see on üks teine Savilöövi talu (või küla). Meil õnneks rästikuid pole. Küll aga võin ma sulle suurel hulgal pakkuda nastikuid:)

 3. 3

  Gerli said,

  A, selge 🙂 Nastikutega pole mul kahjuks midagi peale aga tänud sellegi poolest.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: