Mis värk on Savilööviga?

_mg_8368

270 km Tallinnast, 4 km Lätimaast – see on Savilöövi. Koht, kus suved on kuumad ja talvel alati lund. Koht, kus aeg kulgeb teisiti. Koht, kus inimesed räägivad teisiti. Koht, kus ööd on pimedad ja taevas tähti täis. Kus on nii vaikne, et võid kuulda iseenda mõtteid. Meie maakodu Vana-Võromaal. Üks meie kahest kodust.

Üle 100 aasta vana majake, mis on näinud ka selle (ääre)maanurga paremaid aegu. Siit läks mööda raudteeliin ja naabruses asuvas veskis jahvatati vilja. Siin oli mõisa “telliskivitööstuse” kontorihoone. Sellest ka talu nimi – Savilöövi!

Ma kirjutan siin blogis läbisegi igasugutest asjadest. Sellest, kuidas meie ehitame Savilöövil ja meie Tartumaa kodus. Sellest, kuidas me süüa teeme. Kuidas midagi kasvatame. Ümbruskonna toredatest paikadest. Ümberhulkumisest ja korilusest. Viimasel ajal ka palju koertest. Maalastest ja meie elust maal. Niisama mõtetest. Mõnikord ka muredest ja probleemidest, aga mitte üleliia palju.

Siinsetest asukatest niipalju, et perenaine teenib leiva lauale ajakirjaniku- ja toimetajatööd tehes, kaksikud Hanna ja Helena on tublid koolilapsed.

Minuga saab kontakti aadressil kristinatraks@gmail.com. Kui sa oled mingitpidi ümbruskonna inimene, tahad minuga lähemalt tuttavaks saada või on sul hoopis mõni (kirja)tööalane mõte, siis kirjuta mulle julgelt – ma ei ole kuri:)

Kommentaarid ja arvamused on alati teretulnud. Head lugemist!

PS. See siin on minu virtuaalne kodu, mis tähendab, et siin ollakse viisakas ja austatakse kodu omanikku. Kõik siin leiduvad pildid kuuluvad selle koha omanikule ja nende minu loata kasutamine on keelatud. Kõik siin avaldatud mõtted on sügavalt subjektiivsed ning objektiivsust ei maksa siit otsida.

Advertisements

3 kommentaari so far »

 1. 1

  Gerli said,

  Tere! Mind hakkas huvitama, kas Teie talu oli see punkt, kus on Ussimägi ja palju rästikuid? Nimelt mul on üht rästikut tarvis (pikk jutt, et hetkel seletada, milleks) ja mul pole olnud piisavalt õnne, et välja selgitada, kust neid tõenäoliselt leida võiks. Postimehest lugesin 2005 aasta artiklit, et Savilöövi talus neid palju leiduvat. Kui see on õige koht, siis kas tänavu ka neid seal hulgub? Ja kui ei ole õige koht, siis tänan tähelepanu eest ja vabandust pika möla pärast : D

  Gerli

 2. 2

  Kriss said,

  Heip,
  olen ka kuulnud miskist Savilöövist, kus pidi rästikutest kubisema, aga see on üks teine Savilöövi talu (või küla). Meil õnneks rästikuid pole. Küll aga võin ma sulle suurel hulgal pakkuda nastikuid:)

 3. 3

  Gerli said,

  A, selge 🙂 Nastikutega pole mul kahjuks midagi peale aga tänud sellegi poolest.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: