Nädal

Märkamatult on möödunud see esimene nädal siin maakodus. Sisseelamisnädal. Oleme end kurssi viinud erinevate autolavkade (lihaauto, kalaauto, piimaauto jne) kurseerimisaegadega, harjunud jälle ära vee ämbriga tuppa tassimisega ja edukalt hakkama saand ilma kelgukoerte, ühikarottide ja kättemaksukontoriteta. Ehk televiisorita. See-eest olen ära kuulanud hulga väga häid Vikerraadio saateid ja rõõmustanud, et endiselt on eetris Müstiline Venemaa, Aja Jälg Kivis ja laupäevane penskarite soovikontsert palun-õnnitleda-naabrinaist-meidat-75ndal-juubelisünnipäeval-soovib-aita-kõrvalmajast.

Kõige rohkem kartsin, et väiksem põlvkond ei lase mul üldse mitte tööd siit teha. Aga lasevad. Hommikupoole on nad ema kantseldada ja mina ninapidi arvutis. Kuskil 13-14 ajal on lõunaaeg, siis unejutt ja magama. Parimal juhul magavad lausa 3 tundi, niiet saan veel klõbistada. Internet on so far väga kiire ja hea, nõnda et kõik nagu sujub praegu.

Iga suvega siin läheb Hdega lihtsamaks. Nendega saab juba täiesti edukalt saunaski käia. Ei ole enam nii nagu eelmisel aastal, et 20 minti ja juba tahavad ära. Mkmm, viimati olime 1,5 tundi, mille kestel käisid nad korduvalt leiliruumis (Hanna lausa kõrgeimal astmel) ja vihtlesid nagu muiste.

Mis veel?

Kuulsin täna selle aasta esimesi ööbikuid ja vastasin neile omalt poolt murutraktori põrinaga. Külvasin maha porknad ja kaalid ning pistsin maasse sibulad. Loor peale ja õhtul saabus ka lubatud soe vihm.

 

Hanna  (3) tuli mingil ajal minu juurde ja küsis metsa poole osutades, et kesse teeb “kuu-kuu”. Kas on see mingi lind või hoopis mingi metsloom? Kuulasime siis koos, kuidas metstuvid maja taga “kuu-tasid”. Hanna ütles, et pidavat olema natuke hirmus. Nojah, võibolla. Mulle tohutult meeldib, kui nad selliseid asju tähele panevad.

 

3 kommentaari so far »

 1. 1

  Juss said,

  Suure tõenäosusega saabuvad kelgukoerad, ühikarotid koos kättemaku kontoriga teie juurde juba järgmisel nädalavahetusel.
  Ehk siis teleka mittenägemise probleemile peaks tulema lahendus.

 2. 2

  villy said,

  aga miks sa vett ämbritega tuppa tassid? kõige tavalisem tühjenduspump ja veidi kõige tavalisemat aiakastmisvoolikut teevad selle töö ju rõõmuga ära?

 3. 3

  Kriss said,

  Villy, aga see voolik ei tee ju kaevuvända kriiksuvat häält:) Juss, mul on rottidest ja kontorist suhtsavi, aga mul on siin üks inimene, kes väidab, et ei saa elada ilma kättemaksukontorita:)


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: