Saunavana

Meie 100-aastases saunas elab kahtlemata ka Saunavana. Keegi pole teda küll kunagi näinud, aga tema hingust tunneb igaüks, kes sauna satub. Tema hoolitseb, et saunas oleks õige sauna lõhn. Kaseviha, ahjukütmise ja leiliviskamise lõhn. Sekka peeneid aroomiõlisid, mida me ikka saunas testime. Kindlasti mitte kopituse, niiskuse või mädanemise lõhn.

Saunavanaga peab hästi läbi saama. Ei ole midagi nii, et muudkui käime ja lobistame saunas ja Saunavana sellega lepib. Mkmm. Tema tahab saada oma privaatset sauna. Et köetaks saun kuumaks ja keegi sinna vihtlema ning vett lobistama ei tuleks, et tema saaks siis seal ise lustida.

Tegelikult on ammune vanarahva tarkus, et maasauna peab aegajalt kütma “kuivalt” nö Saunavana meeleheaks. Et kütad sauna üles, aga leilitamist ei toimu. Lihtsalt lased kuumal toimida, hävitada baktereid, seeni, niiskust. Nii püsivat saun kaua ilma mädaniketa, mis muidu ju ikka niiskeid kohti meelsasti ründavad.

Kui me oleme maal ja ülepäeva sauna teeme, siis korra kuus on Saunavana saunapäev. Täna tegingi talle seda meelehead. Vana oli kohe õnnelik ja lubas sauna samahästi edasi hoida nagu senini.

2 kommentaari so far »

  1. 1

    Kadi said,

    Näädsa,jälle targem.tasub ikka siia piiluda…kohe lähen panen oma saunas ka “Saunavana“ jaoks tule alla.

  2. 2

    Juss said,

    Jah, ega siin pole midagi tingida. Kurivaim kukub kummitama, kui pole pikalt sauna saand. Siis ei julge õhtul hilja enam sauna minnagi.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: