Põige Soome

Aprilli kolmas nädal on meie peres totaalne sünnipäevanädal – ühe nädala jooksul on kõik neli sünnipäeva ära. Otsustasime, et ei hakka sel aastal ninni-nänni-kingitustega üldse jamama, vaid sõidame korraks Soome, vaatame kaheksajalga ja elektriraid ning julgemad teevad lõbustuspargis tiiru karusselliga.

Mõeldud-tehtud. Hommikul üle lahe Helsingisse, trammiga Sealife`i ja Linnanmäki lõbustusparki ja õhtul sama teed pidi tagasi. Oli väga tore päev ja meie maja on nüüd tabanud totaalne raivaimustus – koju on tekkinud isegi rai-kaisukad:) Ja mina avastasin üllatusega, et ma suudan Soome keeles olmeasjad ära ajada küll. On ikka kasu olnud sellest, et terve lapsepõlve Soome kolmandat sai vahitud.

Aga vaadake edasi pilte.

IMG_2292

Hakkame siis minema – hommik Tallink Staril.

IMG_2300 Sealifes

IMG_2301

Oli see ikka üks edev ja uudishimulik tegelane.

IMG_2302Merepõhjas. Merineitsit ei kohatud, aga kõiksuguseid kalu ja vee-elukaid küll. Ühes akvaariumis elas elektriangerjas, kes ärritudes hullu säraka maha pani – väidetavalt kuni 660 volti. Hullem kui tööstusvool!

IMG_2304

No ikka lausa suu ammuli uuriti mere-elu. Aeg-ajalt ujus üle mõni hai, lisaks sebis ringi kõikvõimalikke väiksemaid kalu. Ja põhjas õõtsusid aeglaselt värvilised korallid ja meretaimed.

IMG_2306-001

IMG_2309-001

Kogu reisiseltskond:)

IMG_2311

Helena loeb üle, mitu jalga on kaheksajalal.

IMG_2313

Hiigelkaheksajalg

IMG_2314

Kaheksajala portree

IMG_2317

Linnanmäki lõbustuspark. Seal me ei hakanud 35-euroseid päevapileteid ostma, vaid piirdusime tasuta atraktsioonidega. Need on kõige väiksematele ja neid on kümmekond. Mina nagunii ei ole nõus ühelegi neist okseratastest vabatahtlikult minema. See pilt on Panoramalt, kus saab ka puht tasuta üles sõita ja Helsingile ülevalt pilk peale visata.

IMG_2322-001

Nad on õnne tipul:)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: