Pühapäev mis pühapäev

IMG_2620

Täna käisime imetlemas üht lähedalasuvat imeilusat metsajärve – Linnajärve. On teine ennast kavalalt Taheva kanti metsa sisse ära peitnud. Ilusasse kõrgesse männikusse, kust ei oskaks mitte otsida täiesti ujumiskõlbulikku järve. Aga ometi ta on – selline rabane, äärtes jõhvikasoo, keskel pruunikas järvesilm. Ujumissillake, RMK lõkkekoht, puud ja koguni käterätik tulijat ootamas. Järve ääres õitsevad soovõhad (valged kalla moodi lilled), järves ujuvad kullesed (Hde rõõmuks) ning vahepeal põrutab bassihäälega konn justkui pahandades oma laulu. Ja ümberringi on ainult mets, ei inimesi. Paradiis.

IMG_2601Uurivad elu järves

IMG_2611

Sel nädalavahetusel on mul tänavu esimest korda tõeline suvetunne. Ujumagi olen paar korda juba saanud, kuigi hambaid lõgistades ja ennast jõuga sundides. No kus see häbiasi, et juuni keskpaik käes, aga ujumaski ei saa käidud, eks.

Et suvi on tõepoolest alanud, viitab ka prügi ilmumine meie Räimijärve kaldale. Mu ema on seda lastega koristanud nii piinlikult puhtaks, et isegi suitsukonid said ära nopitud. Eile aga tervitas siis järve ääres meid selle aasta esimene õllepurk, tühi suitsupakk ja hunnik konisid. Kuidas ma küll ei saa aru inimestest, kelle jaoks õllepurk (või mistahes pakend) pärast tühjaks joomist muutub nii raskeks, et seda tuldud teed tagasi ei viitsi viia.

IMG_2628

Õhtul tahtsid H-d väga minna kuulama oma suurt lemmikut Curly Stringsi. Nad esinesid Tõrvas. Egas midagi, lõime end lille ja läksimegi. Jõudsime kohale, parkisime auto ära ja siis langesid taevast esimesed vihmapiisad. Hakkasin kõva häälega naerma, sest see on lihtsalt sürrealistlik – sa ootad nädalate viisi vihma ja mida pole, seda pole. Siis lähed mingile kontserdile ja voilaa – sajabki! Mis me siin nutame, et kõik kuivab – korraldame parem mõne väliürituse ja kohe on vihm platsis.

Muide, me ei saanudki kontserti lõpuni olla, sest polnud vihmaga arvestanud (räige viga!!!!) ja sadu paisus pooleteise tunniga väga tihedaks. Külmast sinised lapsed nõudsid ise, et lähme parem ära koju tagasi. No mis teha. Aga see, mis nägime, oli tore ja laulud kummitavad peas.

IMG_2625Tõrva kaarsillal

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: