Hasartne marjajaht

IMG_2726

Meie igapäevaelu Savilöövil määravad praegu maasikad. Peaaegu pidevalt on keegi meist metsas ja kui ta täis mannergutega naaseb, läheb järgmine vahetus. Õhtul tegeletakse korjatu purkidesse-karpidesse paigutamisega ja uute plaanide tegemisega. Isegi lapsed on marjajahist haaratud – Helena korjas täna ühe jutiga pool liitrit maasikaid ja mõlemad tüdrukud aitasid mul pärast moosi keeta ning purkidesse panna.

Maasikad on ainukesed metsamarjad, mille puhul meid tabab hasart. Kas õnnestub leida selline maasikakoht, kus võid eksimiseni korjata? Kas õnnestub jõuda paigale enne teisi korjajaid? Kas ilm üldse soosib korjamist?

Arutasime emaga just siin ükspäev seda maasikateemat ja jõudsime järeldusele, et päris normaalsed me ilmselt pole. Nüüd, kui välja on peilitud paar vinget raiesmikku, on pidev mure, et äkki keegi avastab need ja korjab marjad ära/tallab koha segi. Alati meenutan kibedusega juhtumit, kus veetsin mõnusasti marjaaega imelisel ja hästivarjatud raiesmikul, kui sinna ei-tea-kust saabus mikrobussitäis lärmavaid kaaskodanikke. Selle asemel, et seal normaalse inimese kombel marju korjata, jooksid mööda raiesmikku ringi, lärmasid nagu kari metslasi ja halasid, kuidas marju ei pidavat olema. Aga maasikaid ei saa korjata ringi kõndides, vaid tuleb vaikselt kükitada ja rahulikult vaadata. Marjasilm peab tekkima.

“Ära sa autot küll selle koha juurde pargi, muidu on kohe teised inimesed kohal,” soovitas mu ema. Jätsingi auto igaks juhuks kilomeetri maad eemale suvalisse metsaserva. Samamoodi on ta mures jalgrattajälgede pärast, mis hunnitule raiesmikule viivad. Rääkimata muidugi sellest, et metsas ollakse pimedani. Mina käisin täna lausa kaks raksu ja kahjuks pidin korjamise lõpetama seetõttu, et selg hakkas keskelt pooleks minema. Mitte aga ei lõppenud marjad. Ahh, ma pean homme sinna tagasi minema:)

1 Response so far »

  1. 1

    Mel said,

    Oi mul on täpselt sama jama, see aasta sai leitud niii hea koht kus lihtsalt uputab marjadest.Ei jõua äragi korjata,aga lihtsalt niisama ka ei raatsi marju sinna jätta ja siis üritan kuidagi poolküürakil ja lebades ja lamades korjata 😀 Ja muidugi kõike tuleb hästi salaja teha,et konkurendid ei näeks millise imelise koha ma olen avastanud 😀 Eks sügisel saab mustikate,pohladega samamoodi missioone tehtud 🙂


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: