Normaalne remondisuvi

IMG_3095

Pööninguluugi asemel on väike nunnu aken

Maasektori päevikusse oleks ju mõistlik üles märkida ka seda, mis suuremaid töid talu juures ette on võetud. Mida parandatud, mida ehitatud ja nii. Olen seda senini üsna tükati teinud, aga nüüd proovin sisse seada miski järjepidevuse. Hiljem hea vaadata, sest meeles pidada kõike nagunii ei jõua.

2015 aastal oli siis nii.

 • Pööningu puhastamise sajandivanusest sodist. Musta põranda paikamine (eelmine versioon oli koitanud). Kahjuks olid koid peaaegu täielikult ära söönud ka kangasteljed või õigemini hunniku puudetaile, millest idee järgi pidanuks kokku pannes saama kangasteljed.
 • Pööningu soojustamine kivivillaga + uue põranda ehitus. Ermo ehitas, mu vennas oli ka abiks, mina kiibitsesin ja keetsin suppi.
 • Veranda pealse koristamine. Sinna oli üle 10 aasta lihtsalt asju käest pandud. Välja ilmus 2 paari tünnilaudu (suusad) ühes vastavate saabastega, 2 vanaaegset kardinapuud, hulgaliselt aegunud ja riknenud värve, igasuguseid tööriistu, kuuseehteid. Ja vihtasid aastaarvuga 2006-2009 (Eesti Matus Savilöövi moodi, eks). Ka pööningu peale ehitas Ermo ilusa uue põranda.

IMG_3090

Saun on pärast ületõrvamist nagu uus

 • Sauna katuse apdeit – kraapisin ta sindel haaval samblast puhtaks ja tõrvasin tõrvaõliga. Nii kestab kauem.
 • Värvisin sama tõrvaõliga terve sauna üle. Näeb nüüd välja nagu uus. Ühtlasi meenus mulle, kuidas me kunagi ammu arvasime, et oleks jube tark mõte ei-tea-miks alumine palk vahetada mingite fibo plokkide vastu. Isegi miski hinnapakkumine võeti kuskilt firmast, aga see oli nii utoopiliselt suur, et sinnapaika see mõte jäigi. Õnneks. Sest alumisel palgil pole ka aastaid hiljem häda mitte midagi.
 • E. puhastas samblast maja katuse ning pritsis üle sambaseptikuga. Tänavune suvi on väga hea samblasuvi olnud ja kuigi alles eelmisel aastal sama asja tegime, hakkas katus jälle kahtlaselt rohetama. Nüüd aga peaks paar aastat rahu majas olema. Seda tööd on vaja tingimata teha ja vältida iga hinna eest katuse sammaldumast. Bituumenkate sammaldub nimelt mõnuga ja kui ta juba murumättaks on muutunud, siis põhimõtteliselt võib hakata ka uut katust planeerima.
 • Lasin maha võtta majast vaid 6 meetri kaugusel kasvava hiiglasliku künnapuu, mis varjas kogu päikese ja mattis maja enda alla. Nüüd paistab päike päev läbi tubadesse, sees on kõik nii hele ja valge ning maja eest terrassil vahemerelikult soe.
 • Puhastasime, parandasime ja krohvisime uuesti üle korstnajala pööningul.

IMG_3092

Nagu kellakäod

 • E. ladus müüri nii pööninguluugi kohal kui ka all. Ja pani pööninguluugi asemele akna, mille valmistas Linnamäe Puidu nimeline puutöökoda.
 • Pintseldasin natuke köögis – aastaid valitsenud punane-liivakarva-oliiviroheline kombinatsioon on nüüd kadunud.
 • Tegin korda ühe väga vana tooli, mille sain koos majaga. 16 aastat hoovõttu ja nüüd siis lõpuks big success, juhhei!

See postitus sai tegelikult inspiratsiooni ühest kurikuulsast hvoorumist, kus kari tarku väitis, et suvemaja pidamine = muru niitmine ja lebo. Ja et muru on ju mõtet niita vaid 600 m2 ulatuses ümber maja ning milleks ometi kaugemate haljasaladega vaeva näha – las loodus on nagu ta on. Mnjah…ei taha mõeldagi, sest Savilöövi alguses oligi selline. Looduse vabalt olla laskmine tähendab paraku seda, et kogu koht on ümbritsetud takjate ja nõgestega ning kasvab võssa mõne aastaga. Muidugi pole suvekodu pidamine ka mingi eriline Vargamäe stiilis rügamine, aga kõpitsemist on maja ümber pidevalt. Me Ermoga naerame, et tööd on planeeritud aastani 2027 ja kui sinna jõuame, siis on paras aeg algusest järgmise ringiga alustada:)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: