Traditsiooniline metsaöö

IMG_2972

Meie kodu üheks ööks

Suve jooksul ühe öö meie lähedal asuvas RMK Alumati lõkkepaigal veetmine on meil juba traditsioon. Sel suvel tundus vahepeal, et peame traditsiooni murdma, sest kui öösel on vaid 10 kraadi sooja, siis ei ole eriti mugav magada sisuliselt õues. Aga jõudsime kuumalaine ära oodata ja esimesel võimalusel võtsimegi metsaöö jälle ette.

Pakkisime autosse madratsid, tekid-padjad. Mõnus on magada linade vahel, mitte magamiskotis. Kotti said veel natuke nosimist, mõned ajakirjad-raamatud, vett, soojad riided ja tikud. Põhimõte on võtta kaasa võimalikult vähe. Õhtu saabudes hakkas peas tiksuma ärevus – kas õnnestub koht hõivata esimesena või äkki on sinna keegi ennast juba sisse seadnud? Igaks juhuks hakkasime varakult minema, nii 18 ajal. Ja oh õnne, kui Alumati tervitas meid uhkes üksinduses. Kedagi seal polnud ja keegi ei üritanud ka tulla.

IMG_2973

Paradiis – puhas männimets ja väike järvesilmake. Ei ühtegi sääske, võõrast inimest ega isegi mitte automüra.

Tegime puukuuri pööningule “voodi” ära ning panime lõkke põlema. Sõime ümbruskonnast mustikaid, lugesime, küpsetasime lõkkel saia ja ajasime niisama juttu. Sel õhtul pidi olema kõige nähtavam tähesadu ja lapsed tegid palju plaane, mida küll “langetähtedelt” soovida. Hämardudes hakkasid järve kohal ringi lendama nahkhiired – jälle põnev vaatamine. Kui aga veel pimedamaks läks, vahtisime kõik taevasse, aga oh häda küll…mul lapsed nii harjunud kl 21-22 paiku magama minema. 22 ajal nõuti juba tungivalt, et lähme ära magama, nemad ei jaksa enam tähesadu oodata.

Ega midagi, läksimegi siis. Ja kohe jalapealt nad ka kustusid. Katsusin ka ise nende eeskuju järgida, aga siis hakkas pihta – onnikese all puukuuri osas hakkas sahmerdama mingi loom. Näris, toksis, sebis edasi tagasi, jooksis…ja ei lõpetanud. Öö läbi sekeldas seal. Ma ei saanudki magada. Ehk tänu sellele nägin ka ühte “langetähte”.

IMG_2976

Alumati järv

IMG_2988

Metsast leiti ka mõni kukeseen

IMG_2989

Metsaõhtu võttis Hanna kokku väga lühidalt: “See oli imeline õhtu!”. Õigus on tal, nagu ikka.

IMG_2991

1 Response so far »

  1. 1

    Leen said,

    Võin kinnitada, et järgmisel korral ei pea nii kannatlikult kuumalainet ootama – meie (mina, abikaasa, kolmesed kaksikud) ööbime suvekodus aiamajas, mis on sisuliselt puust telk, juba teist suve, ja sel suvel oleme seal olnud igasuguse ilmaga. Ma ei ole mingi peaaegu vabas õhus ööbimise fänn, aga korralike madratsite, tekkide ja patjadega on +10 veel täiesti mõistlik temperatuur neljakesi sellistes tingimustes ööbimiseks. Mäletan, et ühel kevadel käisime kaasaga siis, kui öösel oli +4 ja meil oli meeltesegaduses kaasa võetud üksainus mitte kõige paksem tekk – siis oli tõesti jahedavõitu. Aga seda ka ilmselt sellepärast, et päevane temperatuur ei läinud sel aastaajal veel kuigi palju üle selle õnnetu +4 ja maapind oli ka väga külm.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: